• میهن تاز
  • سرگرمی
  • آرایش و زیبایی
  • پزشکی
  • تغذیه
  • اخبار

game,online game,zula,free,free game,persian game,fps

شیوه ی تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

مجموعه : تغذیه سالم

شیوه ی تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

روش تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

 

میهن تاز: عسل یکی از خوشمزه ترین و همچنین مقوی ترین مواد غذایی است که در وعده صبحانه و یا میان وعده های غذایی از آن استفاده می شود.به طور حتم عسل که طبیعی باشد هم طعم بهتری دارد و هم خاصیت بیشتری ، اما موضوع اینجاست که چگونه عسل طبیعی را از عسل تقلبی تشخیص دهیم.

 

کارشناسان رشته زنبورداری برای شناسایی عسل طبيعي از روش‌های آزمایشگاهی استفاده می‌کنند اما مردم عادی هم با استفاده از روش‌های ساده تجربی تقریبا می‌توانند نوع طبیعی عسل را از تقلبی آن تشخیص دهند.

 

رنگ عسل
عسل به علت این که متعلق به کدام منطقه و کدام گل باشد رنگش گوناگون است ، طیف رنگ های عسل از سفید به انواع زردکه زرد متمایل به نارنجی و زرد مایل به سبز طلایی ، کهربایی ، عقیقی مایل به قرمز وحتی قهوه ای متغیر است .

 

عسل اقاقیا بیشتر به رنگ سفید می زند، عسل بهار نارنج زرد طلایی است، عسل جنگل های مازندران زرد متمایل به سبز است، عسل آویشن عقیقی مایل به قرمز، عسل کاج جنگل های اروپا متمایل به قهو ه ای می باشد. همه این رنگ عسل ها که گفته شد طبیعی هستند اما به علت گلی که زنبورهای عسل از آن تغذیه میکنند رنگشان متفاوت است.

 

ریختن عسل در آب سرد
اگر مقداری عسل طبیعی را در یک لیوان آب سرد بریزید، مشاهده می کنید که عسل حالت چسبندگی خود را از دست نمی دهد و خیلی دیر در آب سرد حل می‌شود اما عسل تقلبی سریع در آب حل می‌شود.

 

 

طعم عسل
عسل طبیعی، علاوه بر شیرینی خاصی که دارد، دارای مزه و طعم خاصی است که فقط در عسل طبیعی وجود دارد و عسل های تقلبی فاقد این مزه خاص می باشند. افراد می توانند با مصرف زیاد و توجه دقیق به مزه عسل طبیعی خالص بودن عسل را تشخیص دهند، عسل تقلبی بیشتر مزه شیرینی شکر می دهد ولی عسل خالص مزه ای دیگری دارد.

 

آب شدن سریع در دهان
عسل طبيعي سریع در دهان آب مي شود و پس از خوردن ايجاد انرژي در بدن مي كند، در حالي كه عسل تقلبی طعم آبنبات مي دهد.

 

رس زدن عسل
رس زدن به معنی رسوب کردن و کدر شدن عسل است، عسل طبیعی به دلیل داشتن دیاستاز بعد از مدتی ته‌نشین می‌شود و رس می‌زند ،از سویی ذرات قند عسل متبلور می‌شود و عسل مانند روغن نباتی سفت مي شود.

 

به طور واضح ترتفاوت آن با شكرك زدن كه در مربا ايجاد می‌شود اين است كه بلورهاي عسل رس زده خيلي ريز تر از بلورهاي مرباي شكرك زده مي باشد.

 

zz - شیوه ی تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

  • 1,896
  • 2
  • مهر ۲۳, ۱۳۹۷

پربیننده ترین مطالب آموزش پخت غذاها