• میهن تاز
  • سرگرمی
  • آرایش و زیبایی
  • پزشکی
  • تغذیه
  • اخبار

بدون کالری تا ۲۰ کیلو لاغر شوید

بدون کالری تا ۲۰ کیلو لاغر شوید

 

۲۰ کیلو لاغر شویدبدون کالری

 

میهن تاز: تحقیقات نشان می دهد، رژیم های مبتنی بر کربوهیدرات بهترین راه کاهش و حفظ وزن هستند.به گزارش میهن تاز این تحقیق که هفته گذشته در مجله MBJ منتشر شد، شامل ۱۶۴ تن از اشخاص دارای اضافه وزن و چاق بود که برای ۲۰ هفته رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا، متوسط ​​و کم کربوهیدرات به آنها داده شد و وزن آنها ۱۲درصد کاهش یافت و در آن وزن ثابت ماندند. این سه نوع رژیم های غذایی شامل ۲۰درصد کربوهیدرات و پروتئین و ۶۰% چربی، ۴۰% کربوهیدرات و چربی و ۲۰% پروتئین، ۶۰% کربوهیدرات و ۲۰% پروتئین و چربی بود.

دکتر دیوید لودویگ، پژوهشگر اصلی این مطالعه و مدیر عامل مرکز پیشگیری از چاقی بنیاد جدید تعادل بیمارستان کودکان بوستون، می گوید: نتایج تحقیق نشان داد، نوع غذایی که افراد طبق رژیم غذایی خوردند، تأثیر بسیار مهمی بر متابولیسم آن ها دارد. افرادی که رژیم غذایی کم کربوهیدرات را دریافت کردند،

حدود ۲۵۰ کالری در روز بیشتر از کسانی که رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا داشتند، سوزاندند؛ با وجود اینکه همه گروه ها وزن یکسان داشتند. در حالی که شرکت کنندگان در این رژیم ها بودند، مصرف کالری آنها کنترل شد تا وزن پایه را حفظ کنند و اگر یک شرکت کننده شروع به از دست دادن یا افزایش وزن می کرد مصرف کالری آنها افزایش یا کاهش می یافت.

بدون کالری شماری تا ۲۰ کیلو لاغر شوید

لودویگ که از اساتید کودکان و تغذیه در دانشگاه هاروارد نیز هست، اشاره کرد: اگر متابولیسم فردی سریع تر شود، آن فرد شروع به از دست دادن وزن می کند و این امر ما را مجبور به افزایش کالری برای بازگرداندن وزن به هدف اصلی می کند.

وی گفت: این تحقیق به بررسی تأثیر رژیم غذایی بر متابولیسم می پردازد که یکی از مواردی است که در هنگام تلاش برای حفظ و کاهش وزن به عنوان مبارزی جلوی راه شماست.

او همچنین اشاره کرد: این یافته ها نشان می دهد همه کالری ها از دیدگاه متابولیکی در بدن یکسان نیستند و محدود کردن کربوهیدرات راهبردی، بهتر از محدود کردن کالری برای موفقیت درازمدت است و سرانجام اینکه وی معتقد است، بدون کنترل کالری، داشتن یک رژیم کم کربوهیدرات می تواند در چند سال باعث کاهش وزن خود به خودی در حدود ۲۰ کیلو شود.

پربیننده ترین مطالب درمان بیماری ها

از کوفتگی عضلات با رعایت این نکات خلاص شوید!