• میهن تاز
  • سرگرمی
  • آرایش و زیبایی
  • پزشکی
  • تغذیه
  • اخبار

حافظه تون را تقویت کنید،با طب سنتی

حافظه تون را تقویت کنید،با طب سنتی

با طب سنتی حافظه تان را تقویت کنید

تقویت حافظه از منظر طب سنتی

 

دوستان همراه میهن تاز غذایی که استفاده می کنیم تأثیر مستقیمی روی عملکرد مغز دارد، بنابراین با انتخاب مواد غذایی صحیح می توان قدرت مغز را افزایش داد، حافظه را تقویت کرد و ذهن را جوان نگاه داشت.

 

مصرف بیش‌ازحد گوشت حیوانات که حاوی هموسیستئین است، موجب افت عملکرد مغزی خصوصاً در افراد مسن می‌شود. برای افزایش حافظه: نمک و چربی اشباع کمتری مصرف کنید. چربی امگا ۳ را که در ماهی زیاد است، بیشتر مصرف کنید.

تقویت حافظه
چگونه حافظه‌مان را از طریق طب سنتی تقویت کنیم؟
از خوردن سردی جات پرهیز شود و در خوردن گرمیانه ها هم اعتدال به خرج دهید، مصرف صبحانه مفصل و شام سر شب و نهار به‌صورت نصفه توصیه می‌شود و البته حجامت عام خوب است.

 

برای تقویت حافظه مجموعه شرایط و اقداماتی لازم هست که به مواردی اشاره می‌شود. داشتن هوش و حافظه برتر در طب سنتی به معنای گرمی مزاج تعریف می‌شود و در صورت افزایش سردی و تری (بلغم) در مغز کاهش حافظه و هوش را در پی‌داریم که علائم سپیدی، نرمی و سستی پوست، سنگینی

 

حواس، ریزش لعاب دهان و آب بینی رقیق غیر سوزان، آروغ ترش و ضعف معده (با خوردن ترشیجات)، ضعف جسم و مفاصل، بی‌میلی به غذای صبح، و در صورت افزایش و شدت بیماری سکته، برص، سفیدی ادرار، درد عقب سر، خواب زیاد (سطحی) خواب دیدن آب باران و برف را در پی دارد.

 

 

هم هوش و هم حافظه قابل‌افزایش است و اگرچه مزاج معتدل و ژنتیک به‌صورت کلی و پایه نقش اصلی را در آن بازی می‌کند اما با هر پایه‌ای از هوش می‌توان آن را افزایش داد. ثابت‌شده است که برخلاف دیگر اعضا هر چه مغز بیشتر بکار گیری شود توانایی آن افزایش می‌یابد. باوجوداینکه به نظر می‌رسد

 

میزان حجم حافظه در مغز ثابت است اما هر چه مطالب بیشتر در مغز ذخیره شود توانایی حفظ در آن بیشتر می‌شود به شکلی که نمی‌توان برای آن مرزی تعیین کرد. به‌عنوان‌مثال حافظان قرآن یا دیوان شاعران از این توانایی نسبت به دیگران بیشتر برخوردارند؛

 

بنابراین از روش‌های مختلف حفظ مطالب، تستها و تمرینات هوش و ریاضی که در بازار به‌وفور یافت می‌شود استفاده کنید تا هم ضریب هوشی و هم حافظه در شما افزایش پیدا کند.

 

 

اگر اضطراب و استرس زیاد باشد می‌تواند تأثیر منفی بر حافظه بگذارد بنابراین حفظ آرامش خاطر برنامه‌ریزی و خواب و استراحت کافی بر حافظه تأثیرگذار است.

 

 

تقویت حافظه نیز مانند تقویت قوای جسمانی نیازمند تمرین و ممارست و پشتکار دارد. داشتن برنامه منظم برای تکرار مطالب بسیار مهم است همچنین فرد باید ازنظر روحی در آرامش باشد. استراحت کافی داشته باشد. خواب‌آلودگی نگرانی و استرس بیش‌ازحد باعث تأثیر بر حافظه و تمرکز فرد خواهد شد.

 

 

پیشگیری:
اعتدال مزاج و تنظیم تغذیه بر اساس مزاج و داشتن هدف و انگیزه کافی نظم و برنامه‌ریزی و تکرار مطالب در فواصل منظم و نیز استراحت کافی و داشتن تمرکز در هنگام مطالعه به تقویت حافظه کمک می‌کند. کلاً از نگاه طب سنتی رعایت ضرورت‌های شش‌گانه زندگی مثل: ۱-وجود هوای سالم ۲-خوراکی‌ها (مأکولات) و نوشیدنی‌ها (مشروبات) متناسب با مزاج

 

۳-خواب‌وبیداری به‌اندازه ۴-فعالیت‌ها و حرکت و سکون جسمانی متناسب سن و جنس ۵- بهداشت روانی ۶-توجه به اقتباس و استفراغ (مندفعات بدن)، در حفظ سلامت بدن خیلی مؤثر است که با حفظ سلامتی و نبود بیماری هوش و حافظه خوبی هم در فرد وجود خواهد داشت.

 

 

از نگاه طب کلاسیک در مورد تقویت حافظه می‌توان از مواد افزایش‌دهنده حافظه کولین را نام برد (ماده‌ای که به‌طور طبیعی در بسیاری از غذاهای چرب وجود دارد) که موجب افزایش حافظه می‌شود.

 

مواد غذایی که دارای بیشترین مقدار کولین هستند به ترتیب شامل: جگر گاو، تخم‌مرغ، گوشت کبابی گاو، گل‌کلم، کاهو، بادام‌زمینی و روغن بادام‌زمینی است. مواد آنتی‌اکسیدان که در سبزیجات تازه زیاد اند، موجب خون‌رسانی خوب به مغز می‌شوند و هر عاملی که خون‌رسانی به مغز را دچار وقفه کند، موجب کاهش توانایی‌های فکری می‌شود.

 

 

مصرف زیاد و بیش‌ازحد گوشت حیوانات که حاوی هموسیستئین است، موجب افت عملکرد مغزی خصوصاً در افراد مسن می‌شود. برای افزایش حافظه: نمک و چربی اشباع کمتری مصرف کنید.

 

چربی امگا ۳ را که در ماهی زیاد است، بیشتر مصرف کنید. تمشک، توت‌فرنگی، اسفناج و سیر بیشتر مصرف کنید، سویا را هفته‌ای یک‌بار در برنامه تان بگنجانید و مکمل اسیدفولیک، B12، ویتامین E برایتان مفید است.

 

 

مواد ‏افزودنی به غذاها برخی داروها مثل داروهای مخدر مسکن و انتی هیستامین و آرام‌بخش و نیز ‏کشیدن سیگار در این زمینه اثر دارد. استفاده از یادداشت و مرور مطالب می‌تواند به تقویت ‏حافظه کمک کند. از طرفی تغذیه نیز بر حافظه تأثیر دارد. قند چربی و نمک باید کمتر مصرف شود ‏ولی مصرف میوه در رژیم غذایی باید رعایت شود.

 

بیشتر بخوانید:دوست و دشمن های حافظه را بشناسید

 

 

 

از منظر طب سنتی بیشتر عالمان طب سنتی از کندر به‌عنوان ماده‌ای مؤثر در افزایش هوش و تقویت حافظه نام می‌برند و ازجمله معتقدند که اگر مادران آن را در دوران بارداری، مصرف کنند، موجب افزایش هوش و توانایی یادگیری و تقویت حافظه در فرزندان می‌شود.

 

 

کندر می‌تواند دارای تأثیری مثبت بر روند تکامل مغز و احتمالاً شکل‌گیری مناسب درخت‌های دندریتی، اکسونها و برقراری ارتباطات صحیح بین آن‌ها باشد.

 

 

پیشنهاد درمانی:
۱-آشنای با مزاج سرشتی خود و رعایت تغذیه بر اساس مزاج
۲- پرهیز از مصرف مواد غذای بسیار سرد
۳-مصرف میوه‌های خاصیت‌دار مثل سیب و انگور و به و انجیر …
۴-شربت عسل روزی ۱ لیوان
۵-کندر جویدنی روزی یک نخود جویده شود
۶-حجامت عام و تکرار آن
۷- قرائت چند آیه قران در روز

 

میهن تاز:

 

پربیننده ترین مطالب بهداشت و سلامت

از کوفتگی عضلات با رعایت این نکات خلاص شوید!