• میهن تاز
  • سرگرمی
  • آرایش و زیبایی
  • پزشکی
  • تغذیه
  • اخبار

game,online game,zula,free,free game,persian game,fps

درمان های خانگی برای خونریزی لثه

درمان های خانگی برای  خونریزی لثه

تمام آنچه که باید در درباره درمان خانگی خونریزی لثه بدانید

 

میهن تاز::رعایت بهداشت دهان و دندان نه تنها خونریزی لثه ها را کاهش می دهد، بلکه از مشکلات دندانی مانند پریودنتیت جلوگیری میکند

 

 

وقتی لثه ها متورم می شود اغلب در طی مسواک زدن دندان ها و یا خوردن مواد غذایی سفت مورد خونريزي قرار می گیرند.

 

دلایل خونریزی لثه ممکنه  به دلیل بهداشت نامناسب دهان و دندان باشد یا ممکن است به دلیل حاملگی، کمبود ویتامین،اسکوربوت ( کمبود ویتامین ث ) ، لوسمی یا بسیاری از انواع دیگر عفونت ها باشد.

 

خونریزی لثه را می توان با داروهای خانگی در عرض چند هفته درمان کرد.خونریزی لثه گاهی اوقات ممکن است نشانه ای از برخی بیماری های جدی مثل اختلال پلاکتی یا لوسمی باشد.

 

اگر به درستی مراقبت نکنید، ممکن است منجر به التهاب لثه شود. خوشبختانه، درمان پذیر است و می توان از طریق درمان های ساده و آسان خانگی و همچنین رعایت بهداشت دهان و دندان درمان کرد

 

علل خونریزی لثه

ممکن است خونریزی لثه ناشی از کمبود ویتامین، تغییرات هورمونی در دوران بارداری، لوسمی، بسیاری از انواع عفونت ها یا مسواک زدن دندان ها باشد. که در زیر به جزییات هر یک از اینها می پردازیم :

 

 

التهاب لثه: هنگامی که پلاک به مدت طولانی باقی می ماند،خوب تمیز نشود این پلاکتها تجمع یافته و باعث خونریزی لثه می شود

 

 

پریودنتیت: وقتی التهاب لثه به مرحله پیشرفته می رسد، پریودنتیت اتفاق می افتد. این یک عفونت لثه، است که بافت های اطراف دندان را احاطه کرده است که باعث خونریزی لثه می شود

 

 

کمبود ویتامین: کمبود ویتامین C و K می تواند یکی از علل خونریزی لثه شود. این کمبودی است که در کودکان و بزرگسالانی که در کشورهای توسعه نیافته یا در حال توسعه زندگی می کنند بسیار رایج است.

 

اگر دندانپزشک به شما می گوید که دندانهایتان مشکلی ندارد و سالم است ولی خونریزی لثه دارید ، پس می توانید (با استفاده از آزمایش) علتش را کمبود ویتامین بدانید

 

علائم خونریزی لثه

بیماری های لثه اغلب بدون درد و دارای علائم زیر است :
تورم لثه ها
قرمزی لثه
بوی بد دهان
طعم تلخ در دهان
لق شدن دندان ها
پوسیدگی دندان
خون در بزاق
خونریزی در حال مسواک زدن دندان ها و یا تف کردن

 

 

 

درمان های خانگی برای خونریزی لثه

داروهای خانگی متعددی وجود دارد که می تواند به طور مرتب برای جلوگیری یا درمان خونریزی لثه انجام شود. آنها شامل مصرف میوه های مرکبات، شیر، سبزیجات خام، نوشابه، ، روغن گل میخک، مریم گلی، روغن نعناع ، ​​چای دارچین، چای بابونه، محلول آب و نمک و ماساژ است. همچنین، باید از سیگار کشیدن و خوردن غذاهای چرب اجتناب کنید

 

 

میوه های خانواده مرکبات

یکی از دلایل اصلی خونریزی لثه، کمبود ویتامین C است. مرکبات مانند پرتقال و لیمو، و همچنین سبزیجات، به ویژه کلم بروکلی و کلم، می توانند با مصرف مناسب ویتامین C از مشکلات لثه ها جلوگیری کنند.

 

شیر

شیر همچنین سرشار از کلسیم است که برای تقویت لثه ها نیاز است. بنابراین، برای جلوگیری از خونریزی، باید از مصرف شیر غافل نشوید

 

اجتناب از سیگار کشیدن

سیگار کشیدن باعث رشد باکتری های خاص می شود. بنابراین، باید از سیگار کشیدن اجتناب کنید تا دهان را از باکتری حفظ کنید.

 

سبزیجات خام

جویدن سبزی خام ، دندان ها را تمیز می کند و گردش خون را در لثه ها زیاد می کند. بنابراین، باید سبزیجات خام را به رژیم غذایی اضافه کنید.

 

کرنبری و آب سبز گندم

آب کرنبری و آب سبز گندم برای تمیز کردن لثه ها بسیار توصیه می شود

 

 

جوش شیرین

جوش شیرینی با اسیدی کردن دهان باعث از بین رفتن باکتریها میشود کافیست جوش را با انگشتان روی لثه ها بمالید وماساژ دهید بعد از چند دقیقه بشوئید

 

میخک

میخک را در در دهان قرار داده به آرامی بجوید، یا از روغن گل میخک روی لثه ها بمالید و ماساژ دهید. این یک درمان سالم و آسان برای تمام انواع مشکلات دندان، به ویژه لثه ها است.

 

مریم گلی و روغن نعناع

از آنجایی که اینها دهان را باطراوت و تمیز می کند، می توانید با استفاده از این دو مسواک بزنید

 

 

گل همیشه بهار و چای بابونه

چای تهیه شده از گل همیشه بهار و بابونه توصیه می شود

 

 

محلول آب و نمک

می توانید پس از مسواک زدن دندان های خود را با محلول آب ولرم و نمک شستشو دهید. این درمان خانگی خوب برای درمان خونریزی لثه است.

 

ماساژ

پس از مسواک زدن دندان ها، لثه ها را با انگشتان به آرامی ماساژ دهید. گردش خون را بهتر میکند. این باعث تقویت لثه ها و جلوگیری از خونریزی آنها می شود.

 

اجتناب از غذاهای چرب

چربی ها، و رژیم های سنگین حاوی مواد غذایی هستند که در حفره های دندان قرار می گیرند و منابع غذایی برای میکروب های ناسالم را فراهم می کنندو منجر به خونریزی لثه می شود. اگر دچار خونریزی لثه هستید، باید از غذاهای چرب تا آنجا که ممکن است اجتناب کنید.

 

 

طبق گزارش بهداشت و درمانبرای جلوگیری از رسوب پلاک باید مسواک زده و نخ ریسی انجام شود. علاوه بر این، برای بررسی های منظم باید هر ۶ ماه توسط دندانپزشک انجام شود.

 

رعایت بهداشت دهان و دندان نه تنها خونریزی لثه ها را کاهش می دهد، بلکه از مشکلات دندانی مانند پریودنتیت جلوگیری میکند

 

zz - درمان های خانگی برای  خونریزی لثه

  • 76
  • 403
  • مهر ۲۳, ۱۳۹۷

پربیننده ترین مطالب بهداشت و سلامت