• میهن تاز
  • سرگرمی
  • آرایش و زیبایی
  • پزشکی
  • تغذیه
  • اخبار

game,online game,zula,free,free game,persian game,fps

انتقال آب دریای خزر به نقاطع مرکزی ایران

مجموعه : اخبار ایران

انتقال آب دریای خزر به نقاطع مرکزی ایران

۲۲ شهرستان در خراسان رضوی با مشکل کمبود آب مواجه هستند و در حال حاضر بحث انتقال آب از دریای خزر و همسایه شرقی در دستور کار قرار دارد.

مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی گفتند: بحث انتقال آب از دریای خزر در دستور کار قرار دارد.

 

 

به گزارش مهر، محمدحسین جعفری، بعدازظهر پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه این استان اظهار کرد: ۷۴ درصد اقلیم خراسان رضوی خشک و ۲۶ درصد نیمه خشک است و در حال حاضر برنامه ریزی هایی برای مهار آب های مرزی انجام گرفته است.

 

 

محمد حسین جعفری اظهار کرد:  طی سال ۹۲ حدود ۲۹۰ میلیون متر مکعب آب برای شرب مورد استفاده قرار گرفته و پیش بینی می شود این رقم در افق ۱۴۰۰ به ۳۲۶ میلیون متر مکعب برسد.

۲۲شهرستان با کمبود آب مواجه هستند

 

وی  اظهار کرد: ۲۲ شهرستان در خراسان رضوی با کمبود آب مواجه هستند و در حال حاضر بحث انتقال آب از دریای خزر و همسایه شرقی در دستور کار قرار دارد.

 

جعفری تاکید کرد: طرح انتقال آب از دریای خزر به فلات مرکزی ایران درچارچوب تأمین آب مورد نیاز استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، کرمان و بخش‎‌‎هایی از قم مطرح و در سال ۸۸ به تصویب رسید که مطالعات نخست آن در سال ۹۱ آغاز شد. ‏

 

مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی با اعلام اینکه بیشترین کسری مخزن سفره های آب زیرزمینی مربوط به خراسان رضوی است، افزود: ۷۵ درصد این استان در وضعیت خشکسالی هیدرولوژیکی شدید است.

 

اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان برای طرح جامع شبکه مشهد

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خراسان نیز در ادامه این جلسه از اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان برای طرح جامع شبکه مشهد خبر داد و  گفت: طرح جامع شبکه مشهد شامل یک دستگاه پست ۴۰۰٫۱۳۲  کیلو ولت، ۹ دستگاه پست ۱۳۲٫۲۰ کیلو ولت، ۱۳۰ کیلومتر کابل ۱۳۲ کیلو ولت، ۳۰۰ کیلومتر کابل ۲۰ کیلو ولت و ۲۵ کیلومتر تونل و کانال است.

 

محمد حسن متولی زاده با اعلام اینکه طرح حمایت از صنعت برق باید مورد توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی باشد، افزود: در استان خراسان نیز که یک ششم مساحت و ۱۰ درصد جمعیت کشور را دارد برق‌رسانی در حد مطلوبی قرار دارد و همه روستاهای بالای ۱۰ خانوار از نعمت برق برخوردارند که توانمندی نظام را در این زمینه به نمایش می گذارد.

 

وی عنوان کرد: امروز باید در مسیر استفاده از انرژی های نو اقدام کرد، در حال حاضر ۸۷۰ کیلو وات نیروگاه خورشیدی در ادارات نصب شده که ۱٫۸ میلیون کیلو وات برق تولید کرده است.

  • 631
  • 4
  • شهریور ۲۷, ۱۳۹۷

پربیننده ترین مطالب اخبار حوادث