• میهن تاز
  • سرگرمی
  • آرایش و زیبایی
  • پزشکی
  • تغذیه
  • اخبار

خورشید مصنوعی در چین ساخته شد!+عکس

خورشید مصنوعی در چین ساخته شد!+عکس

خورشید مصنوعی هم در چین ساخته شد!+تصویر

 

پژوهشگران کشور چین یک خورشید مصنوعی ساخته اند که دمای آن به صد میلیون درجه سانتیگراد می رسد و می تواند هیدروژن را به انرژی تجدیدپذیر تبدیل کند.این پروژه منبع نامحدودی از یک انرژی پاک را ایجاد می کند که به اعتقاد دانشمندان می تواند زمین را از تغییرات آب و هوایی نجات دهد.

منبع اصلی و اولیه ،نور و گرما و در کل زندگی بخشیدن به زمینیان خورشید است. خورشید یکی از ستاره های بسیار بزرگ موجود در کهکشان راه شیری می باشد و تنها ستاره ای از سامانه خورشیدی است که در مرکز آن قرار گرفته است. خورشید به شکل هندسی یک کره کامل است که از پلاسمای بسیار داغی ساخته شده‌ و در وسط آن میدان مغناطیسی بسیار قوی ای برقرار است.

قطر ستاره خورشید حدود ۱٬۳۹۲٬۰۰۰ کیلومتر است و سرچشمه مهم و اصلی نور، انرژی، گرما برای مردم کره زمین می باشد. به تازگی در چین خورشید مصنوعی ساخته شده است. برای دیدن تصویری از خورشید چینی در این بخش میهن تازبا ما همراه شوید.

ساختن خورشید مصنوعی در چین

محققان چینی یک خورشید مصنوعی ساخته اند که دمای آن به ۱۰۰ میلیون درجه سانتیگراد می رسد و می تواند هیدروژن را به انرژی تجدیدپذیر ارزان تبدیل کند.

به گزارش میهن تاز، چین یک خورشید مصنوعی ساخته که دمای آن به ۶ برابر هسته خورشید می شود.این دستگاه در حقیقت یک راکتور است که فرایند خورشید را تقلید می کند و بخشی از پروژه ای است که هیدروژن را به انرژی تجدیدپذیر و کم هزینه تبدیل می کند.

دمای خورشید مصنوعی برای نخستین بار در هفته جاری به ۱۰۰ میلیون درجه سانتیگراد (۱۸۰ میلیون درجه فارنهایت) رسید که نقطه عطفی در این پروژه است. دانشمندان معتقدند همجوشی هسته ای در این دما اتفاق می افتد.

ساخته شدن خورشید مصنوعی چینی

این درحالی است که دانشمندان سراسر جهان برای ساخت نخستین راکتور همجوشی هسته ای واقعی جهان در حال رقابت با یکدیگر هستند.

این پروژه منبع نامحدودی از یک انرژی پاک را ایجاد می کند که به اعتقاد دانشمندان می تواند زمین را از تغییرات آب و هوایی نجات دهد.

به هرحال دانشمندان در Hefei Institute of Physical Science اعلام کردند دمای این راکتور به ۱۰۰ میلیون درجه سانتیگراد رسیده است. این درحالی است که دمای هسته خورشید ۱۵ میلیون درجه سانتیگراد است.

پربیننده ترین مطالب اخبار تکنولوژی و فناوری