• میهن تاز
  • سرگرمی
  • آرایش و زیبایی
  • پزشکی
  • تغذیه
  • اخبار

قلعه نویی: چون چشمم آبی نیست به حرفم گوش نمی دهند

مجموعه : اخبار ورزشی

قلعه نویی: چون چشمم آبی نیست به حرفم گوش نمی دهند

امیر قلعه نویی در نشست خبری بعداز پیروزی سه بر یک تیمش برابر ملوان گفت: از هواداران خوبمان تشکر می کنم که ما را حمایت کردند و باعث شدند تا نتیجه خوبی بگیریم. از مجیدی هم متشکرم که نشان داد پیشکسوت و معرفت در اینگونه رفتارهاست. یک سری آقایان در دفاتر و روزنامه هایشان بحران را برای ما ایجاد کردند. ت

 

یمی که دوم است و خوب بازی می کند و درونش آرامش است، این چه بحرانی بود که ایجاد کردند؟ یک عده هم برای اینکه عکسی از خودشان چاپ شود ما را به سمت هرج و مرج بردند. ما با نصف موجودی بازی می کنیم و شرایط تیمی اش به لحاظ بدنی بالانس نبوده و 18 امتیاز گرفتیم.

 

وی افزود: در این دیدار 11 موقعیت داشتیم که سه تای آنها به گل تبدیل شد. پیشکوست واقعی امثال مجیدی هستند که به تیم در شرایط بحرانی کمک می کنند و یا اگر کمک نمی کنند هم به تیم ضربه نمی زنند. بحران مال زمانی است که تیم هشتم و نهم جدول باشد. درون تیم آرامش بود و جای تاسف دارد که این آقایان خودشان را استقلالی می دانند.

سرمربی استقلال ادامه داد: به دو تیم در این دیدار تبریک می گویم. ملوان با وجود اینکه شرایط خوبی نداشت، فوتبال خوبی برابر ما ارائه داد. من امروز از دو سه بازیکنم گله دارم. ما می شد تعداد گل هایمان را بالاتر

ببریم. در مجموع خوشحالم که هرکس بازی های ما را می بیند، لذت می برد. حالا مهم نیست تیم مقابل چه کسی باشد. فکر می کنم با این برد، آن دفاتر تا دو هفته بسته باشند.

 

او در واکنش به سوالی درباره برخی منتقدان منصف استقلال و اظهارات آنها بیان کرد: اگر نقدی نباشد که پیشرفتی وجود ندارد. مهم نیت نقد است. چرا وقتی 18 امتیازی بودیم آقایان نبودند؟ ما برابر فولاد خیلی خوب بودیم و حتی یک کرنر به آنها ندادیم. دو توپ امروز روی دروازه ما آمد که یکی پنالتی شد و یکی هم تک به تک شد. امیدوارم در این دو هفته بالانس بدنی تیم را ایجاد کنیم. هیچ تیم آسانی در لیگ نیست. عین بازی هایی که انجام داده ایم، سوای از نتیجه خیلی خوب بودیم.

 

قلعه نویی در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به 50 روز تعطیلی لیگ چیست، عنوان کرد: اگر حرف بزنیم آن آقای میکروفون به دست و آن قلم بدست ها حرف می زنند. مسلمانی آنها عمر و عاصی است. فکر نمی کنم هیچ کجا 50 روز لیگ تعطیل باشد. شما به کره و ژاپن نگاه کنید. آیا آنها 50 روز تعطیل می کنند؟ من سرمربی تیم ملی بوده ام اما اینگونه واقعا جالب نیست. البته اگر اعتراضی باشد کتبی اعلام می کنیم هرچند که گوش نمی دهند چرا که ما چشم آبی نیستیم.

 

وی در پاسخ به انتقادی درباره قلب دفاع استقلال تصریح کرد: من این مشکل را قبول دارم. ما امروز هم اشتباهات فردی داشتیم. بیگ زاده در این پست خوب جواب می دهد. درست است اشتباه داشته اما می تواند دفاع خوبی باشد. ما در بازی های قبلی هم اشتباه داشتیم اما در این دیدار هم تکرار کردیم. امیدوارم مصدومان برسند تا بتوانیم با آنها دفاع بهتری داشته باشیم.

 

سرمربی استقلال در پاسخ به سوالی درباره سرمربیگری مجیدی در این تیم در آینده بیان کرد: استقلال ارث پدری من نیست. استقلال در زمان نهمی و سیزدهمی مال ما بود. آن مسلمانان عمر و عاصی این ها را نمی گویند. من 17-18 قهرمانی با استقلال دارم. جاهایی که بودم مثل شاهین و راه آهن هم نتایج خوبی گرفته ام. با استقلال 59 جهان شدیم اما از نظر آن آقایان به چشم نمی آید. فرهاد بازیکن باهوشی بود و نسل بعد از ما باید به استقلال کمک کند. من خوشحالم که شاگرد من در لیگ سرمربی است.

 

این باعث افتخار مجموعه استقلال است. خوشحالم زمان من سه بازیکن بزرگ استقلال خداحافظی کرده اند. یک روزی هم وقتی ما خسته شدیم، باید برویم و نسل جوان تر بیاید. فرهاد هم جزو همان آدم هاست. مربیگری مثل پدر شدن است. مربیگری باید تجربه کسب کند. از رده های پایین باید کار را شروع کند تا آب دیده شود. جز فرهاد دو سه نفر دیگر هم هستند که لیاقت سرمربی استقلال شدن را دارند.

 

وی در پایان و در پاسخ به سوالی درباره وابستگی استقلال به جاسم کرار، گفت: من همیشه دو لیدره بازی می کنم. همیشه این کار را کرده ام چه در استقلال چه در تیم های دیگر. بالاخره یک بازیکن خلاق باید شعاع حرکتی بیشتری داشته باشد. جاسم یک بازیکن آرام است و تلاش می کند. ما سه بازی قبلی با کیفیت بودیم یا نه؟ بازی با فولاد اوج بازی ما بود. ما آن بازی باید با اختلاف 4 گل می بردیم. جاسم در 50 متر رو به جلو خیلی موثر است و این خیلی خوب است. در گذشته جباری این کار را می کرد. شاید در نیم فصل یک بازیکن مهاجم اضافه کنیم هرچند بدون جاسم هم با کیفیت بازی کردیم.