• میهن تاز
  • سرگرمی
  • آرایش و زیبایی
  • پزشکی
  • تغذیه
  • اخبار

روش هایی برای کمتر آسیب دیدگی دوندگان

مجموعه : اخبار ورزشی

روش هایی برای کمتر آسیب دیدگی دوندگان

در این مقاله شما را با روش موثر در کاهش آسیب دیدگی عضلات و استخوان های دوندگان آشنا می کنیم

 

از آنجایی که دویدن یک امر طبیعی است و همه از کودکی می دوند، این تفکر وجود دارد که نیازی به تمرین زیاد برای درست دویدن نیست.

 

راه‌هایی برای جلوگیری از آسیب دیدگی‌ دوندگان وجود دارد. معمولا دوندگان به دلیل تمرین نادرست و رعایت نکردن برخی اصول دچار آسیب دیدگی‌ می‌شوند. جلوگیری از آسیب دیدگی‌ در دوندگان بسیار مهم است.

 

هر چند که دوندگان مانند فوتبالیست‌ها برخورد زیادی با یکدیگر ندارند، اما آسیب پذیری  و مصدومیت در بین آنها شایع است. هر ساله 56 درصد از دوندگان تحت درمان قرار می‌گیرند.

 

دلیل اینگونه مشکلات  تمرین نادرست است. از آنجایی که دویدن یک حرکت طبیعی است و همه از کودکی می دوند، این تفکر  وجود دارد که نیازی به تمرین زیاد برای درست دویدن نیست. بلکه دویدن مانند تمامی ورزش‌های دیگر نیاز به مهارت و تکنیک‌های خاص دارد. دوندگان باید یاد بگیرند که چطور بدون آسیب دیدن بدوند.

 

مسائل زیر می‌توانند در کم کردن آسیب دیدگی‌ دوندگان موثر باشند:

 

1- فرم بدن را حفظ کنید و تکنیک مناسب به کار بگیرید. قدم‌های خود را بشمارید و سعی کنید قدم‌های سریع و کوتاه بردارید. سعی کنید قدم‌هایتان بیش از حد بلند نباشد، صاف بایستد. سعی کنید به سمت جلو خم نشوید و بدن را صاف نگه دارید.

 

2- ریکاوری مناسب انجام دهید. معمولا بعد از احساس درد و سوزش در ناحیه عضلات دوندگان از حمام یخ و کمپرس استفاده می‌کنند، اما ریکاوری به معنای استراحت کافی و کم کردن سرعت تمرینات در بعضی از روزهاست. همه تمرینات باید مناسب با آمادگی جسمانی باشند.

 

3 دویدن نباید خسته کننده باشد، آسیب دیدگی‌های دوندگی معمولا به دلیل فشارهای پی در پی ایجاد می‌شود. تمرین باید تنوع داشته باشد و بر روی یک قسمت از بدن تکرار نشود.

 

بیشتر الگوهای تمرینی دوندگان خسته کننده هستند. از کفش‌های مختلف برای دویدن استفاده کنید، هر کفشی تغییرات کوچکی در دویدن شما ایجاد می‌کند که به کم کردن فشار وارد بر قسمتی از بدن می‌کاهد. سعی کنید با سرعت‌های مختلفی در طول هفته‌ بدوید.